II DOJO KOKAN DE KARATE-DO

on .

El passat diumenge dia 19 es va celebrar al pavelló del Nou Complex del Congost de Manresa el la 2ª edició del DOJO KOKAN. Competició de la modalitat tècnica de Kata .

Aquesta competició ha estat una triangular entre el Dojo Mushin de Cornella de LL, El Shotokan BCN J.K.A. i Esport-7-Karate.

Hi van participar 115 karatekes des de Benjamí fins a Sènior en categories de grau de cinturó

Els resultats van estar els següents:

 

BENJAMI MIXTE (Open cinturó)

1ªBlanca Gonzálvez (E7)

2º Victor Alonso (Mushin)

3º Ferran Puga (E7)

3ºAnuar Grouza (E7)

 

 

ALEVÍ MIXTE (fins taronja)

1ª Jana Pallo (Mushin)

2º Julia Zamora (E7)

3º Marina Clavero (Mushin)

3º Gael Gubern (Shotokan Barcelona JKA)

 

ALEVÍ MIXTE (des de verd)

1º Saku Ortiz Tokumatsu (Shotokan Barcelona JKA)

2º Elsa Lagares (Mushin)

3º Tamrat Cenera (Mushin)

3º Marina Rudilla (Mushin)

 

INFANTIL FEMENÍ (fins taronja)

1ª Jana Oltra (E7)

2ª Martina Bayod (Mushin)

3ª Ainhoa Asperez (E7)

3ª Alba Boluda (Shotokan Barcelona JKA)

 

INFANTIL MASCULÍ (Fins taronja)

1º Agustín Pereyra (E7)

2º Daniel Caro (E7)

3º Arnau Vila (E7)

3º Óscar Rapun (Mushin)

 

INFANTIL MASCULÍ (Des de verd)

1º Victor Castro (Mushin)

2º Aitor Jiménez (Mushin)

3º Ilias Soussi (Mushin)

3º Izan Rodríguez (Mushin)

 

 

CADET FEMENÍ (Fins taronja)

1ª Cristina Rosell (E7)

2ª Laia Serra (E7)

3ª Emma Pujolà (E7)

3ª Amal Mahjoubi (E7)

 

CADET FEMENÍ (des de verd)

1ª Ana Ruiz (Mushin)

2ª Cristina Pujol (Mushin)

3ª Gemma Yu Saumoy (E7)

3ª Joana Torrelles (E7)

 

CADET MASCULÍ (Fins taronja)

1º Pau Pujol (E7)

2º Quim Sancho (E7)

3º Ismael Akraouna (E7)

 

CADET MASCULÍ (Des de verd)

1º Martín Castro (Mushin)

2º Aarón Marcos (Mushin)

3º Pau Soldevila (E7)

 

JUVENIL FEMENÍ (Des de verd)

1ª Lucía Ana Godoy (Mushin)

2ª Nadia Sánchez (Mushin)

3ª Ona Belmonte (E7)

3ª Lluna Sáez (Mushin)

 

JUVENIL MASCULÍ (Des de verd)

1º Shunsuke Yoshioka  (Shotokan Barcelona JKA)

2º Adrià Rudilla (Mushin)

3º Marc Salamaña (E7)

3º Xavi Rodríguez (Mushin)

 

 

SENIOR MASCULÍ (fins taronja)

1º Mael Fernández (E7)

2º Raphaël Viguier (E7)

 

SENIOR MASCULÍ (Des de verd)

1º Daniel Alamillo (E7)

2º Arnau Llorca (E7)

3º Aitor Agredano (Mushin)

3º Martí Puchal (E7)

 

SENIOR FEMENÍ (Des de verd)

1ª Miriam García (E7)

2ª Mikiko Tokumatsu (Shotokan Barcelona JKA)

3ª Andrea Merino (E7)

3ª Clàudia Mompó (E7)

 

MASTER MASCULÍ (Des de verd)

1º Juan José Salvador (E7)

2º Valeri Capell (E7)

 

SENIOR MASCULÍ (Cint. negre)

1º Yeray Martínez (Mushin)

2º Daniel Ruiz (Mushin)

3º Tomás Férez (E7)

3º Noah Martínez (Mushin)

 

MÁSTER FEMENÍ (cint. negre)

1ª Muriel Boccardo (Shotokan Barcelona JKA)

2ª Laia Rodríguez (Mushin)

3ª Andrea Miñano (Mushin)

 

MASTER MASCULÍ (cint. negre)

1º Ignasi Prieto (Mushin)

2º Jordi Gonzálvez (E7)

3º Ivan Matamala (E7)

4º Jordi Ruiz (Mushin)

Jornada anual de cap d'any de l'associació de karate del Japó