RESULTATS DE LA XXXI LLIGA INFANTIL DE JUDO "ESPORT-7".

on .

El passat diumenge dia 1 de març es va celebrar al pavelló del Complex “Vell Congost de Manresa” la 31ª edició de la Lliga Infantil de Judo organitzada per Esport-7-Judo.

Aquesta competició està reservada a nens i nenes en edats compreses entre 6 i els 12 anys dels clubs del C.T. Judo del Bages i Moianès (Esport-7, Judo Moià i Judo Ripoll) i totes les escoles del Bages, Moianes i Osona on Esport-7 i Judo Moià imparteixen Judo com activitat Extraescolar:

 AMETLLERS DE SANT JOAN V, Mn. GIBERT DE S. FRUITÓS, LA FLAMA, PUIGBERENGUER, BAGES, ITACA, OMS I DE PRAT, LA SÈQUIA, VEDRUNA MANRESA, JUDO CASTELLTERÇOL, DR. FERRER ARTES, VEDRUNA TONA, CASAL DE CALDERS, CALDERÍ DE CALDES DE MONTBUI, FEDAC ST. FELIU CODINES, VALL  DEL GES DE TORELLÓ I CATALUNYA DE NAVARCLES.

En aquesta edició hi van participar finalment 225 nens i nenes que han estat repartits en  53 grups homogenis d’edat i pes i regit per un reglament d’arbitratge específic i adequat als objectius  de promoció i formació. Destacar que les malalties típiques d’aquest hivern no van permetre participar a ultima hora a 25 nens i nenes.

 

 

CLASSIFICACIÓ

NOM I COGNOM

CLUB/ESCOLA

GRUP

 

1R. CLASS

JAN PALMIOLA

E-7

A-1

 

2N. CLASS

ALEX ESPAÑA

E-7

 

 

3R. CLASS

ERIC LOPEZ GARABOA

CATALUNYA NAVARCLES

 

 

1R. CLASS

TONI SUAREZ

JUDO MOIÀ

A-2

 

2N. CLASS

ERIC FERNANDEZ BRAVO

CATALUNYA NAVARCLES

 

 

3R. CLASS

ZAID EZZAHI

JUDO MOIÀ

 

 

4T. CLASS

AARON NIETO

ESCOLA TORELLÓ

 

 

1R. CLASS

ALCOR RODRIGUEZ

E-7

A-3

 

2N. CLASS

DAMIÀ GUERRA

PUIGBERENGUER

 

 

3R. CLASS

ROC COLL

E-7

 

 

4T. CLASS

OUSSAMA ZERIOU

DR FERRER ARTÉS

 

 

1R. CLASS

GERARD SALAS

E-7

A-4 & B-2

 

2N. CLASS

QUIM ROS

E-7

 

 

3R. CLASS

GABRIEL GONZALES

JUDO MOIÀ

 

 

4T. CLASS

LUIS D. PARRA

E-7

 

 

5È. CLASS

ARNAU DIAZ

LA FLAMA

 

 

6È. CLASS

CARLES RODRIGUEZ JO

E-7

 

 

1R. CLASS

YURI BORDALLO

CALDERS

B-1

 

2N. CLASS

ORIOL CORCUERA

CALDERS

 

 

3R. CLASS

ARNAU RIUS

LA FLAMA

 

 

4T. CLASS

MARC GARZÓN

ESCOLA CATALUNYA NAVARCLES

 

 

1R. CLASS

NIL  MENDOZA

PUIGBERENGUER

B-3

 

2N. CLASS

RYAD BOUZZIN

JUDO MOIÀ

 

 

1R. CLASS

IZAN VICENTE

DR FERRER ARTÉS

B-4

 

2N. CLASS

GIL MAS COBOS

JUDO RIPOLL

 

 

3R. CLASS

ANDREU COBO

E-7

 

 

4T. CLASS

SERGI BUNEA

E-7

 

 

1R. CLASS

FRANCESC RODRIGUEZ

E-7

C-1

 

2N. CLASS

MARC BOATELLA

DR FERRER ARTÉS

 

 

3R. CLASS

IKER BARTES

JUDO MOIÀ

 

 

4T. CLASS

ALEX LLUMÀ

DR FERRER ARTÉS

 

 

1R. CLASS

GERARD CASASAYAS

E-7

C-2

 

2N. CLASS

EMIL GARRIGA

JUDO MOIÀ

 

 

3R. CLASS

ASIER MUÑOZ

E-7

 

 

4T. CLASS

GERARD CARRASCOSA

DR FERRER ARTÉS

 

 

1R. CLASS

GUILLEM DOMINGO

DR FERRER ARTÉS

C-3

 

2N. CLASS

MARC VILLACAMPA

E-7

 

 

3R. CLASS

ALEIX CENTELLAS

E-7

 

 

4T. CLASS

JAN COMALLONGA

E-7

 

 

1R. CLASS

GUIFRE CAPELLES

E-7

C-4

 

2N. CLASS

ARAN SOUTO

ESCOLA CATALUNYA NAVARCLES

 

 

3R. CLASS

POL MONELLS

VEDRUNA TONA

 

 

4T. CLASS

MARTI PUIG

E-7

 

 

1R. CLASS

JAN GARCIA

E-7

D-1

 

2N. CLASS

MARTÍ VIÑALS

JUDO MOIÀ

 

 

3R. CLASS

MIGUEL AGUILAR

ESCOLA TORELLÓ

 

 

4T. CLASS

GIL  COLOMER COMA

JUDO RIPOLL

 

 

1R. CLASS

CARLES CAMPANARIO

JUDO MOIÀ

D-2

 

2N. CLASS

JAN RODRIGUEZ MAS

VEDRUNA TONA

 

 

3R. CLASS

ALEX CALSINA

MN. GIBERT

 

 

4T. CLASS

LLUC FORJAN

JUDO MOIÀ

 

 

1R. CLASS

LLUC CAMPANARIO

JUDO MOIÀ

D-3

 

2N. CLASS

GUILLEM BARRIS

E-7

 

 

3R. CLASS

MARTÍ DOMINGO

DR FERRER ARTÉS

 

 

4T. CLASS

RAUL ARTERO

AMETLLERS

 

 

1R. CLASS

ADAM CASTELLÀ

ESCOLA CATALUNYA NAVARCLES

D-4

 

2N. CLASS

IKER GONZALEZ

E-7

 

 

3R. CLASS

GUILLEM CRESPO

E-7

 

 

4T. CLASS

GIL VALLS

JUDO MOIÀ

 

 

1R. CLASS

DAVID BASORA

JUDO MOIÀ

E-1

 

2N. CLASS

ERIC PARRA

VEDRUNA TONA

 

 

3R. CLASS

GERARD DELIS

E-7

 

 

4T. CLASS

ERIC SORIANO

JUDO MOIÀ

 

 

1R. CLASS

AITOR MORENO

E-7

E-2

 

2N. CLASS

ONA BARRERO

E-7

MIXTE

 

3R. CLASS

MARIA JORBA

E-7

 

4T. CLASS

ALEX VALCARCEL

AMETLLERS

 

 

1R. CLASS

ADAN LUENGO

E-7

E-3

 

2N. CLASS

PAU BENITO

E-7

 

 

3R. CLASS

JAN ELGUETA

JUDO MOIÀ

 

 

4T. CLASS

MARC CANAMASAS

AMETLLERS

 

 

5È. CLASS

YOUSSEF GUIX

JUDO MOIÀ

 

 

6È. CLASS

ALEIX GESE

E-7

 

 

1R. CLASS

VIDAL BELTRAN MARUENDA

JUDO RIPOLL

G-1

 

2N. CLASS

POL VALLS

E-7

 

 

3R. CLASS

BIEL AMERIGO

MN. GIBERT

 

 

4T. CLASS

ARNAU MARTINEZ

ESCOLA TORELLÓ

 

 

1R. CLASS

VICTOR BORDALLO

CALDERS

G-2

 

2N. CLASS

MARTI HIERRO

E-7

 

 

3R. CLASS

JOAN CANAMASAS

AMETLLERS

 

 

4T. CLASS

ERIC OLIVA

E-7

 

 

1R. CLASS

GENIS SERRAT

JUDO MOIÀ

G-3

 

2N. CLASS

MARIO COIZEAU

E-7

 

 

3R. CLASS

FRANCESC BAYONA

E-7

 

 

4T. CLASS

CAI LOPEZ

ITACA

 

 

1R. CLASS

PAU MARTINEZ

E-7

G-4

 

2N. CLASS

NIL CARO

E-7

MIXTE

 

3R. CLASS

JOAQUIM FERNANDEZ GOMIS

OMS I DE PRAT

 

 

4T. CLASS

GABRIEL BELTRAN

MN. GIBERT

 

 

5ª. CLASS

GALA VERDECIA

E-7

 

 

1R. CLASS

DAVID SALINAS

AMETLLERS

H-1

 

2N. CLASS

OSCAR GARCIA

AMETLLERS

 

 

3R. CLASS

DIDAC LINARES

E-7

 

 

1R. CLASS

OTGER FERRER

JUDO MOIÀ

H-2

 

2N. CLASS

HUGO BURGOS

E-7

 

 

3R. CLASS

ALEIN DUOCASTELLA

ESCOLA CATALUNYA NAVARCLES

 

 

4T. CLASS

GIL TRIAS

JUDO MOIÀ

 

 

1R. CLASS

NOA LOZANO

E-7

H-3

 

2N. CLASS

ABOUBACAR DOUMBIA

VALL DEL GES TORELLO

MIXTE

 

3R. CLASS

JOEL PEREZ HERNANDEZ

OMS I DE PRAT

 

 

1R. CLASS

HUGO RODRIGUEZ

E-7

H-4

 

2N. CLASS

RARES BELIGA

JUDO MOIÀ

 

 

3R. CLASS

JAN BARRERO

E-7

 

 

4T. CLASS

BERNAT CASTANY

PUIGBERENGUER

 

 

5È. CLASS

LIAM  ROSELL

ITACA

 

 

1R. CLASS

MAURICI CASASAYAS

E-7

I-1

 

2N. CLASS

BLAI GAZQUEZ

CALDES DE MONTBUI

 

 

3R. CLASS

JAN  LACRUZ

PUIGBERENGUER

 

 

4T. CLASS

JORDI ARNAU

E-7

 

 

1R. CLASS

TONI ROS

E-7

I-2

 

2N. CLASS

JORDI MANZANO

E-7

 

 

3R. CLASS

PAU ORTEGA

E-7

 

 

4T. CLASS

BLAI PASSARELL

JUDO MOIÀ

 

 

1R. CLASS

JOAN  SANS

VEDRUNA MANRESA

I-3

 

2N. CLASS

ALEIX CUNILL

VEDRUNA MANRESA

 

 

3R. CLASS

ERIC POZO

E-7

 

 

4T. CLASS

RUBEN LOPERA

ITACA

 

 

5È. CLASS

DAMIA RECHE

E-7

 

 

1R. CLASS

BRUNO PEREYRA

JUDO MOIÀ

I-4

 

2N. CLASS

GUILLEM BUSQUETS

ESCOLA CATALUNYA NAVARCLES

 

 

3R. CLASS

ISAAC GALLEGO

E-7

 

 

4T. CLASS

MARTI TEIXIDOR MORET

JUDO RIPOLL

 

 

5È. CLASS

MICHAEL LÓPEZ GARABOA

ESCOLA CATALUNYA NAVARCLES

 

 

1R. CLASS

ARNAU BUSQUETS

ESCOLA CATALUNYA NAVARCLES

K-1

 

2N. CLASS

DAVID BORJAS

AMETLLERS

 

 

3R. CLASS

MARC ZAMORA

E-7

 

 

4T. CLASS

JOSEP FERNANDEZ GOMIS

OMS I DE PRAT

 

 

5È. CLASS

XAVIER MARIN

JUDO MOIÀ

 

 

1R. CLASS

ADRIAN GARCIA-MUÑOZ ORTEGA

JUDO RIPOLL

K-2

 

2N. CLASS

CARLOS LLAMAS

E-7

 

 

3R. CLASS

JOSÉ LUENGO

E-7

 

 

4T. CLASS

PAUL ZEGREAN

JUDO MOIÀ

 

 

5È. CLASS

PAULA LA PREA

CALDES DE MOTBUI

 

 

1R. CLASS

DUMI CROITOR

E-7

K-3

 

2N. CLASS

NEO ANTING

E-7

 

 

3R. CLASS

OSCAR ESTUPINYA

E-7

 

 

4T. CLASS

JOAN  LOPEZ BOIX

JUDO RIPOLL

 

 

1R. CLASS

OLEGUER PRADAS

E-7

K-4

 

2N. CLASS

ARNAU REDONDO

JUDO MOIÀ

 

 

3R. CLASS

ALEIX CARDOSO

CALDES DE MONTBUI

 

 

4T. CLASS

ARNAU DELIS

E-7

 

 

5È. CLASS

OT FARGAS

E-7

 

 

6È. CLASS

GERARD MASSANA

ESCOLA CATALUNYA NAVARCLES

 

 

1R. CLASS

BIEL PERAU

E-7

L-1

 

2N. CLASS

BERNAT SALA

E-7

 

 

3R. CLASS

JOAQUIM VIU

JUDO MOIÀ

 

 

4T. CLASS

SERGI FARRAS

E-7

 

 

5È. CLASS

ERIC ROVIRA

JUDO MOIÀ

 

 

1R. CLASS

PAU ROCA

JUDO MOIÀ

L-2

 

2N. CLASS

ADRIÀ SERRAT

JUDO MOIÀ

 

 

3R. CLASS

ALEXANDRU UNGUREANU

E-7

 

 

4T. CLASS

DAVID ALVAREZ

E-7

 

 

5È. CLASS

RAUL ZEGREAN

JUDO MOIÀ

 

 

1R. CLASS

ONA PALAU-RIBES

JUDO MOIÀ

L-3

 

2N. CLASS

GERARD BELMONT

E-7

MIXTE

 

3R. CLASS

BERTA DOMINGUEZ

E-7

 

 

4T. CLASS

ASIER PIEDRA

E-7

 

 

5È. CLASS

MIGUEL CABALLERO

E-7

 

 

1R. CLASS

NEUS BOTÉ

VEDRUNA TONA

L-4

 

2N. CLASS

KERIEN INDALECIO

E-7

MIXTE

 

3R. CLASS

AINA PUJOL COSTA

VEDRUNA TONA

 

 

4T. CLASS

ADRIÀ BERNADÓ

JUDO RIPOLL

 

 

5È. CLASS

IZAN LEMBERT

VALL DEL GES TORELLO

 

 

1R. CLASS

EDURNE MORALES

JUDO MOIÀ

M-1

 

2N. CLASS

IRIA CLARÀ

JUDO MOIÀ

FEMENI

 

3R. CLASS

INGRID  SIMON VILADECANS

JUDO RIPOLL

 

 

4T. CLASS

VALERIA MARTINEZ

LA FLAMA

 

 

1R. CLASS

LAIA COMA

JUDO MOIÀ

M-2

 

2N. CLASS

CARLA MAÑAS

E-7

FEMENI

 

3R. CLASS

GINA RIUS

LA FLAMA

 

 

4T. CLASS

SILVIA PRAT

LA FLAMA

 

 

1R. CLASS

BRUNA RAFAT

E-7

M-3

 

2N. CLASS

GUISLA SOLÀ JIMENEZ

VEDRUNA TONA

FEMENI

 

3R. CLASS

GINA COMA PERICAS

DR FERRER ARTÉS

 

 

4T. CLASS

EVA MARTINEZ

E-7

 

 

1R. CLASS

CAMI RODRIGUEZ

E-7

M-4

 

2N. CLASS

ABRIL PUJOL COSTA

VEDRUNA TONA

FEMENI

 

3R. CLASS

ARAN SANS

JUDO MOIÀ

 

 

4T. CLASS

ARLET SURIÑACH

JUDO MOIÀ

 

 

5È. CLASS

ONA VELMAN

LA FLAMA

 

 

1R. CLASS

HELENA BUSQUETS

ESCOLA CATALUNYA NAVARCLES

O-1

 

2N. CLASS

EMMA DELGADO COLOMER

JUDO RIPOLL

FEMENI

 

3R. CLASS

VALENTINA ALTAMIRANO

OMS I DE PRAT

 

 

4T. CLASS

MARTA CALZADO

CALDES DE MONTBUI

 

 

1R. CLASS

ELISA CASAS COMALLONGA

DR FERRER ARTÉS

O-2

 

2N. CLASS

LAIA CIURÓ

JUDO MOIÀ

FEMENI

 

3R. CLASS

ALBA LÓPEZ CLAPERA

VEDRUNA TONA

 

 

4T. CLASS

SULAY ACURIO

JUDO MOIÀ

 

 

1R. CLASS

CARLA GIBERT

E-7

O-3

 

2N. CLASS

ANEU MAS NAVARRO

CALDERS

FEMENI

 

3R. CLASS

HELENA LAPREA

CALDES DE MONTBUI

 

 

4T. CLASS

EULALIA PUIG

E-7

 

 

1R. CLASS

CLAUDIA PLUVINS

JUDO MOIÀ

O-4

 

2N. CLASS

LAURA LOZANO

DR FERRER ARTÉS

FEMENI

 

3R. CLASS

OLGA SIMON

JUDO RIPOLL

 

 

4T. CLASS

SARA FORNS

E-7

 

 

5ª. CLASS

SARA LAPREA

CALDES DE MONTBUI

 

 

1R. CLASS

IRIS RIERA CARBÓ

CALDERS

P-1

 

2N. CLASS

BRUNA JURADO

JUDO MOIÀ

FEMENI

 

3R. CLASS

GAL•LA BOTÉ

VEDRUNA TONA

 

 

4T. CLASS

ELIA CANOVAS

ESCOLA CATALUNYA NAVARCLES

 

 

1R. CLASS

JOANA BALAGUÉ

PUIGBERENGUER

P-2

 

2N. CLASS

JANA FENOY

CALDERS

FEMENI

 

3R. CLASS

EDURNE MARTINEZ

ESCOLA TORELLÓ

 

 

4T. CLASS

MERITXELL LLADÓ

E-7

 

 

1R. CLASS

ARIADNA CANAL

E-7

P-3

 

2N. CLASS

BRUNA CAPDEVILA

JUDO MOIÀ

FEMENI

 

3R. CLASS

SENAYIT RAYA

E-7

 

 

4T. CLASS

ESTHER LLUMÀ

DR FERRER ARTÉS

 

 

5ª. CLASS

LUCIA RUBIO

AMETLLERS

 

 

1R. CLASS

ARES MAS NAVARRO

CALDERS

P-4

 

2N. CLASS

NÚRIA CORCUERA

CALDERS

FEMENI

 

3R. CLASS

BRUNA CRUZ CANALS

JUDO RIPOLL

 

 

4T. CLASS

NORA VIÑALS

JUDO MOIÀ

 

 

1R. CLASS

IVET BELTRAN MARUENDA

JUDO RIPOLL

R-1

 

2N. CLASS

MARIA REDONDO

E-7

FEMENI

 

3R. CLASS

IDAILA CUEVAS

ESCOLA TORELLÓ

 

 

4T. CLASS

MARTA GARCIA

E. BAGES

 

 

1R. CLASS

HIBA MARED

E-7

R-2

 

2N. CLASS

MIREIA VILADRICH

JUDO MOIÀ

FEMENI

 

3R. CLASS

ESTER GARCIA

E. BAGES

 

 

4ª. CLASS

IVET MESTRE

CALDERS

 

 

       

 

       
         

 

ILIAS ILIADIS . CAMPIÓ DEL MÓN 2011 A -90 KG

Aquest vídeo és un petit reportatge el recent campió del món de Judo a la categoria de -90 Kg del grec d'origen georgià ILIAS ILIADIS. El títol ens ho diu tot: "He de guanyar"