VILA DE SANTPEDOR DE JUDO 2018

on .

El passat diumenge dia 25, es va celebrar al pavelló Municipal de Santpedor la nova edició del “Vila de Santpedor” per a categories Pre Benjamins i Benjamins, organitzat pel Club Judo Santpedor amb la col·laboració de l’Exc. Ajuntament de la Vila.

SEGUIU LLEGINT I TROBAREU TOTS ELS RESULTATS I UNA GALERIA DE FOTOS DELS PODIUMS  D'ESPORT-7

Una competició de promoció amb un arbitratge i normes adequades a les edats corresponents.

En aquesta edició hi van participar 220 nens i nenes dels diferents clubs i escoles de la comarca del Bages, Moianès i Osona (Esport-7, Judo Moià, Judo Santpedor, E. Flama, E. Puigberenguer, E. Mn. Gibert de Sant Fruitós, E. Artés, E. Navarcles, Caldes, E. Tona així com també els clubs Judo Condal de Barcelona , Judo L’Hospitalet de Llobregat i Els Pallaresos de Tarragona. Aquests tres clubs convidats només varen participar en la categoria Benjamí.

Els resultats van ser els següents:

 

               
      PRE-BENJAMI      
  CATG. -17 KG.       CATG. -19 KG.  
CLASS. NOM I COGNOM CLUB   CLASS. NOM I COGNOM CLUB
1r. Class MARC PINYOT J. SANTPEDOR   1r. Class ADAN LUENGO ESPORT-7
2n.Class CESC BAJONA ESPORT-7   2n.Class ONA BARRERO ESPORT-7
3r. Class BRUNA PERICAS J. SANTPEDOR   3r. Class MARC RIBERA ESPORT-7
4t. Class MARIA JORBA ESPORT-7   4t. Class JAN ELGUETA J. MOIÀ
             
  CATG. -20 KG.       CATG. -20 KG. (1)  
CLASS. NOM I COGNOM CLUB   CLASS. NOM I COGNOM CLUB
1r. Class PAU CASELLAS ESPORT-7   1r. Class ALEIX HERRERA J.SANTPEDOR
2n.Class XAVI QUIRANTE J. MOIÀ   2n.Class ANDREU GALERA ESPORT-7
3r. Class SARA LAPREA CALDES   3r. Class ELENA LA PERA CALDES
4t. Class AITOR MORENO ESPORT-7   4t. Class MARIO TORRES NAVARCLES
             
  CATG. -21 KG.       CATG. -21 KG. (1)  
CLASS. NOM I COGNOM CLUB   CLASS. NOM I COGNOM CLUB
1r. Class PAU BENITO ESPORT-7   1r. Class DIEGO LUQUE J. MOIÀ
2n.Class JAUME MARCET J. MOIÀ   2n.Class IRIS RIERA CALDERS
3r. Class LAURA LOZANO ARTÈS   3r. Class CARLA GIBERT ESPORT-7
4t. Class       4t. Class MARC TRESERRES ESPORT-7
             
  CATG. -21 KG. (2)       CATG. -21 KG. (3)  
CLASS. NOM I COGNOM CLUB   CLASS. NOM I COGNOM CLUB
1r. Class ORIOL PAREJA J. SANTPEDOR   1r. Class AITOR CABELLO MN. GIBERT
2n.Class JOSEP BARCONS ESPORT-7   2n.Class BIEL AMENGO MN. GIBERT
3r. Class ARNAU MARSINYACH CALDERS   3r. Class LAIA FARRE J. SANTPEDOR
4t. Class ARLET ESTRADA CALDERS   4t. Class PAU PINTOR J. SANTPEDOR
             
  CATG. -23 KG.       CATG. -23,5 KG.  
CLASS. NOM I COGNOM CLUB   CLASS. NOM I COGNOM CLUB
1r. Class JOAN RIU J. MOIÀ   1r. Class JOFRE CAMPRUBI J. SANTPEDOR
2n.Class MARC ALABERN ESPORT-7   2n.Class NIL CARO ESPORT-7
3r. Class HELENA BUSQUETS NAVARCLES   3r. Class MARC BERENGUER ESPORT-7
4t. Class BIEL GENOVART MN. GIBERT   4t. Class MARIO COIZEAU ESPORT-7
             
  CATG. -24 KG.       CATG. -24 KG. (1)  
CLASS. NOM I COGNOM CLUB   CLASS. NOM I COGNOM CLUB
1r. Class PAU MARTINEZ ESPORT-7   1r. Class ADAM SINGLA MN. GIBERT
2n.Class ROGER CAMPRUBI J. SANTPEDOR   2n.Class ADRIÀ DEL RIO J. SANTPEDOR
3r. Class JAN BARRERO ESPORT-7   3r. Class GERARD SERRA CALDERS
4t. Class PAU ALTARRIBA CALDERS   4t. Class ARNAU YERRO CALDERS
             
  CATG. -25 KG.       CATG. -25 KG. (1)  
CLASS. NOM I COGNOM CLUB   CLASS. NOM I COGNOM CLUB
1r. Class MAURICI CASASAYAS ESPORT-7   1r. Class GUIFRE CODINA J. SANTPEDOR
2n.Class BLAI PASSARELL J. MOIÀ   2n.Class NIL COLOMER J. MOIÀ
3r. Class MARC POCULL CALDERS   3r. Class GENIS SERRAT J. MOIÀ
4t. Class CEAR PIZARRO J. SANTPEDOR   4t. Class    
             
             
  CATG. -25 KG.(1)       CATG. -25,5 KG.   
CLASS. NOM I COGNOM CLUB   CLASS. NOM I COGNOM CLUB
1r. Class JANA FENOY CALDERS   1r. Class JOAN SANS ESPORT-7
2n.Class DAVID PAYAN NAVARCLES   2n.Class MARTI GALDN J. MOIÀ
3r. Class ARNAU SEMIS ESPORT-7   3r. Class PEP ALBERTI ESPORT-7
4t. Class       4t. Class    
             
  CATG. -26 KG.       CATG. -26 KG. (1)  
CLASS. NOM I COGNOM CLUB   CLASS. NOM I COGNOM CLUB
1r. Class ARLET DESCALS J. SANTPEDOR   1r. Class JAUME TERMENS CALDERS
2n.Class VICTOR BORDALLO CALDERS   2n.Class JAN PLANAS ESPORT-7
3r. Class RITA MUÑOZ J. SANTPEDOR   3r. Class JOEL RAMOS J. SANTPEDOR
4t. Class MIQUEL PRIEGO J. MOIÀ   4t. Class JOSEP SERVITJA J. SANTPEDOR
             
  CATG. -26 KG.(2)       CATG. -27 KG.   
CLASS. NOM I COGNOM CLUB   CLASS. NOM I COGNOM CLUB
1r. Class CYRIUS GALDIN J. SANTPEDOR   1r. Class QUIM GIMENEZ J. MOIÀ
2n.Class ELOI CARNÉ J. MOIÀ   2n.Class MARC RODRIGUEZ J. SANTPEDOR
3r. Class OTGER FERRER J. MOIÀ   3r. Class AGATA SANCHEZ ESPORT-7
4t. Class TONI PLAXATS ESPORT-7   4t. Class GIL TRIAS J. MOIÀ
             
  CATG. -28 KG.       CATG. -28 KG. (1)  
CLASS. NOM I COGNOM CLUB   CLASS. NOM I COGNOM CLUB
1r. Class JORDI MANZANO ESPORT-7   1r. Class MARC HERNANDEZ J. SANTPEDOR
2n.Class PAU ORTEGA ESPORT-7   2n.Class MUNTSA ALVAREZ J. SANTPEDOR
3r. Class BRUNO PEREYRA J. MOIÀ   3r. Class ANNA GONZALEZ J. SANTPEDOR
4t. Class IAN VICENTE ESPORT-7   4t. Class J. ANTONIO JUSTE J. SANTPEDOR
             
  CATG. -30 KG.       CATG. -31 KG.   
CLASS. NOM I COGNOM CLUB   CLASS. NOM I COGNOM CLUB
1r. Class TONI ROS ESPORT-7   1r. Class MARC SASTRE J. SANTPEDOR
2n.Class LAURA PIZARRO J. SANTPEDOR   2n.Class OT FARGAS ESPORT-7
3r. Class UNAI CASTILLO J. MOIÀ   3r. Class GUILLEM COLL J. SANTPEDRO
4t. Class MARTI GARCIA J. SANTPEDOR   4t. Class ARNAU DELIS ESPORT-7
             
  CATG. -33 KG.       CATG. -37 KG.   
CLASS. NOM I COGNOM CLUB   CLASS. NOM I COGNOM CLUB
1r. Class GUILLEM BUSQUETS NAVARCLES   1r. Class ASIER PIEDRA ESPORT-7
2n.Class ABLAI MANE ARTES   2n.Class MARINA CARRASCO J. SANTPEDOR
3r. Class PAU MAGEM J. SANTPEDOR   3r. Class JANA CORTINA CALDERS
             
  CATG. -49 KG.           
CLASS. NOM I COGNOM CLUB        
1r. Class MARIONA SOLER ESPORT-7        
2n.Class MARIA ESPEL OMS I DE PRAT        
             
             
             
                   BENJAMI FEMENI        
  CATG. -25 KG.       CATG. -29 KG.   
CLASS. NOM I COGNOM CLUB   CLASS. NOM I COGNOM CLUB
1r. Class NURIA CORCUERA CALDERS   1r. Class MARIA REDONDO ESPORT-7
2n.Class MINERVA TASCON J. CONDAL   2n.Class JUDIT ORTEGA L'HOSPITALET
3r. Class PAULA LAPREA CALDERS   3r. Class ONA VIDAL ESPORT-7
4t. Class LOLA DE CARALT J. CONDAL   4t. Class NORA VIÑALS J. MOIÀ
             
  CATG. -32 KG.       CATG. -37 KG.   
CLASS. NOM I COGNOM CLUB   CLASS. NOM I COGNOM CLUB
1r. Class NUR PEREZ PALLARESOS   1r. Class BRUNA ALASTRUE J. SANTPEDOR
2n.Class NOELIA SANPIETRO PALLARESOS   2n.Class ABRIL BERGEL L'HOSPITALET
3r. Class MIREIA SANNICOLAS CALDERS   3r. Class HIBA MARED ESPORT-7
4t. Class ONA PALAU J. MOIÀ   4t. Class AURA CABELLO J. SANTPEDOR
             
  CATG. -43 KG.          
CLASS. NOM I COGNOM CLUB        
1r. Class JÙLIA CALL J. SANTPEDOR        
2n.Class NEUS BOTÉ TONA        
3r. Class AINA PUJOL TONA        
             
      BENJAMI MASCULÍ      
  CATG. -25 KG.       CATG. -25 KG. (1)  
CLASS. NOM I COGNOM CLUB   CLASS. NOM I COGNOM CLUB
1r. Class ENRIC GRACIA J. SANTPEDOR   1r. Class CARLOS LLAMAS ESPORT-7
2n.Class JOSÉ LUENGO ESPORT-7   2n.Class NAÏM GARRIGA J. MOIÀ
3r. Class MAÜR FERRER PUIGBERENGUER   3r. Class POL VALVERDE J. SANTPEDOR
4t. Class JOAN REQUENA ESPORT-7   4t. Class ALEIX MANZANEDA L'HOSPITALET
             
  CATG. -26 KG.       CATG. -27 KG.   
CLASS. NOM I COGNOM CLUB   CLASS. NOM I COGNOM CLUB
1r. Class MIQUEL COMAS J. SANTPEDOR   1r. Class PAU GRAU J. MOIÀ
2n.Class DUMI CROITOR ESPORT-7   2n.Class JON CASTILLO PUIGBERENGUER
3r. Class SERGI ALASTRUE J. SANTPEDOR   3r. Class BERENGUER PICH CALDERS
4t. Class OSCAR ESTUPINYA ESPORT-7   4t. Class IKER RUIZ J. SANTPEDOR
             
  CATG. -28 KG.       CATG. -29 KG.   
CLASS. NOM I COGNOM CLUB   CLASS. NOM I COGNOM CLUB
1r. Class DENIS BRATUN L'HOSPITALET   1r. Class ROGER GAVALDÀ PALLARESOS
2n.Class GERARD CAPARRÓS J. SANTPEDOR   2n.Class ERIC ROVIRA J. MOIÀ
3r. Class NEO ANTING ESPORT-7   3r. Class ALEX SINGLA MN. GIBERT
4t. Class ORIOL PEREZ J. MOIÀ   4t. Class MARTÍ DESEURAS J. MOIÀ
             
             
             
             
  CATG. -30 KG.       CATG. -30 KG. (1)  
CLASS. NOM I COGNOM CLUB   CLASS. NOM I COGNOM CLUB
1r. Class DAVID BRATUN L'HOSPITALET   1r. Class OLIVER EXPOSITO PALLARESOS
2n.Class BERNAT SALA ARLOS J. SANTPEDOR   2n.Class PABLO MONTAÑO J. CONDAL
3r. Class GERAD DOMENECH ESPORT-7   3r. Class BERNAT SALA LASO ESPORT-7
4t. Class NEL SAIZ J. MOIÀ   4t. Class ALEIX CARDOSO CALDES
             
  CATG. -32 KG.       CATG. -33 KG.   
CLASS. NOM I COGNOM CLUB   CLASS. NOM I COGNOM CLUB
1r. Class POL SALVANS E. FLAMA   1r. Class GUILLEM AGUILERA J. SANTPEDOR
2n.Class PAU CASTAN J. CONDAL   2n.Class OLIVER GONZALO PALLARESOS
3r. Class ARNAU REDONDO J. MOIÀ   3r. Class ARNAU ROMERO L'HOSPITALET
4t. Class POL TORRES ESPORT-7   4t. Class    
             
  CATG. -33 KG. (1)       CATG. -34 KG.   
CLASS. NOM I COGNOM CLUB   CLASS. NOM I COGNOM CLUB
1r. Class BIELPERAU ESPORT-7   1r. Class PAU ROCA J. MOIÀ
2n.Class ARAN LADRON DE GUEVARA ESPORT-7   2n.Class ADRIÀ SERRAT J. MOIÀ
3r. Class ALEX MARTINEZ J. SANTPEDOR   3r. Class POL ROMERO L'HOSPITALET
4t. Class ALBERT MARIN ESPORT-7   4t. Class    
             
  CATG. -37 KG.       CATG. -40 KG.   
CLASS. NOM I COGNOM CLUB   CLASS. NOM I COGNOM CLUB
1r. Class MARTÍ TOMASA J. SANTPEDOR   1r. Class MARC SELLARES J. SANTPEDOR
2n.Class ERIK M. GRETTARDOT J. CONDAL   2n.Class ADRIÀ PAREJA J. SANTPEDOR
3r. Class POL CANTALLOPS PUIGBERENGUER   3r. Class ALEXANDRU UNGUREANU ESPORT-7
4t. Class GERARD BELONT ESPORT-7   4t. Class MARTÍ VILAGRÀ J. SANTPEDOR
             
  CATG. -40 KG. (1)       CATG. -43 KG.   
CLASS. NOM I COGNOM CLUB   CLASS. NOM I COGNOM CLUB
1r. Class ABEL IBAÑEZ L'HOSPITALET   1r. Class PAU BONET J. SANTPEDOR
2n.Class JORDI FARRÉ J. SANTPEDOR   2n.Class POL CASTAÑO J. SANTPEDOR
3r. Class MARTÍ GARCIA L'HOSPITALET   3r. Class XAVIER CANO L'HOSPITALET
4t. Class JORDI GIMENEZ ESPORT-7   4t. Class DAVID GONZALO J. MOIÀ
             
  CATG. -45 KG.          
CLASS. NOM I COGNOM CLUB        
1r. Class MARC MARTINEZ ESPORT-7        
2n.Class IKER OLIVERAS J. SANTPEDOR        
3r. Class HUGO GAMERO L'HOSPITALET        
4t. Class JORDI FERNANDEZ TONA        

ILIAS ILIADIS . CAMPIÓ DEL MÓN 2011 A -90 KG

Aquest vídeo és un petit reportatge el recent campió del món de Judo a la categoria de -90 Kg del grec d'origen georgià ILIAS ILIADIS. El títol ens ho diu tot: "He de guanyar"